🔥 Fast delivery 2-5 days, products in stock

Fast and secure delivery!

Free delivery to Baltic countries from 50 EUR and Finland from 100 EUR. Delivery in ~2-5 days.

Friendly customer support!

Feel free to contact us if you have any questions at all. We are here to help and serve you.

Effortless experience

We have put a great effort to deliver you a nice and smooth shopping experience.

Huvitav kogumisteema: elektriisolaatorid

Blog

Maailmas on palju erinevaid kogumisteemasid! Hiljuti jäid mulle Facebookis oma eriilmesususe ja värvirohkusega silma vanad portselanist ja klaasist elektriisolaatorid. Tekkis küsimus, kas neid Eestis ka kogutakse ning milline on nende kohapealne valik?

Millega on tegu?

Vikipeedia sõnul on “isolaator ehk elektriisolaator on elektriseadme element pingestatud juhtmete ja seadmeosade eraldamiseks kandekonstruktsioonidest, millele nad on kinnitatud. Isoleerivateks osadeks on glasuuritud portselanist, klaasist, plastist või komposiitmaterjalist detailid, milles on tavaliselt metallarmatuur.”

Ajalugu

Esmalt hakati isolaatoreid kasutama telegraafiliinidel. Keraamiliste isolaatorite tööstuslik tootmine sai alguse 19. sajandi keskpaigas. Tänaseks päevaks on valmistatud palju erinevaid isolaatoreid ning neid kogutakse disaini ja viimistluse kvaliteedi pärast. Suurim kogujate ühendus on ilmselt US National Insulation Association, millel on üle 9000 liikme.

On teada, et kuna tootmisettevõtted ei tootnud ainult isolaatoreid, kasutasid nad isolaatorite valmisamisel sageli teistest projektidest järelejäänud klaasi. Seetõttu võib aeg-ajalt kohata isolaatorit mingis täiesti ebatavalises värvitoonis või isegi värvide segus. Sellised isolaatorid on nende harulduse tõttu väga kogutavad. Teised tootjad taaskasutasid vanu pudeleid ja muid klaasesemeid, mille tulemusena tekkisid isolaatoris värvipöörised, mullid ja muud huvitavad efektid.

Eestis võib vanu, valdavalt portselanist isolaatoreid tänaseni leida mahajäetud hoonete küljest või juurest ja külades. Küllap ka prügi hulgas.

Kogumine Eestis

Ingliskeelseid artikleid sirvides võib jääda mulje nagu oleks klaasist isolaatorite kogumine odav ja väga populaarne kogumisobjekt nende lõputute kujundite ja värvide tõttu. Neid on lihtne leida ja nende dekoratiivsus muudab iga ruumi rõõmsalt omanäoliseks ja säravaks. Kas see on nii ka Eestis?

Siinses suurimas oksjonikeskkonnas osta.ee on isolaatorid saadaval.

Päris olematu kogujate hulk Eestis olla ei saa kuna siinses suurimas oksjonikeskkonnas osta.ee on isolaatorid saadaval ja ka hinnad ei tundu kõrgetena. Samas moodustab valdava enamuse pakkumisest portselanist variant, klaasi on vähem ja selle järel on ka nõudlus.

Oleks huvitav teada, kui suur on isolaatorite kogujate kogukond Eestis? Mida kogutakse ja milline on esemete saadavus? Kui palju ja milliste kohapealsete ettevõtete toodang on olemas? Milline on portselanist ja klaasist isolaatorite suhe?

Sooviks näha pilte kogudest või siis sellest, kuidas on keegi neid esemeid kasutanud. Kui sul on vastused neile küsimustele või omad mingit muud lisainformatsiooni selle kogumisvaldkonna kohta, jaga palun! Kontakti leiad siit.

Ise olen kokku kogunud kõik oma külast ja mujalt leitud isolaatorid. Valik on kesiselt valge ja pruun, klaasist eksemplarid puuduvad täielikult.

You may also be interested

  Your cart (0)
  chat
  Free delivery is a few clicks away
  Just add 50€ worth of items to your cart and free it is. Simple as that.
  Add items to cart?
  Your cart seems a little too light, consider adding something spectacular here.
   Calculate Shipping
   Want free delivery?
   Just add 50€ worth of items to your cart and free it is. Simple as that.
   Our shipping is ECO friendly
   We do all we can do go green and keep it green, and greener.
   We plant trees
   For every shipment we make, we also plant a tree. Lovely?
   Back to cart
   Apply Coupon