🔥 Kaup laos, kiire tarne!

Kiire tarne, laokaup

Tasuta kohaletoimetamine pakiautomaati Balti riikides tellimustel alates 50€ ja Soome alates 100€. Täna tellid, homme postitame!

Sõbralik teenindus

Mistahes küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust. Vastame, nõustame ja juhendame.

Mugav ostukogemus

Oleme teinud suuri jõupingutusi, et pakkuda teile meeldivat ja sujuvat ostukogemust.

Kuidas ma EV kroonimünte koguma hakkasin

Blogi

Koroonaviirusega kodus olles otsib aju pidevalt võimalusi igavuse peletamiseks ja enese vormis hoidmiseks. Ja kui müüd kogumistarvikuid, on loomulik, et suunad pilgu valdkonda, millega ise tegeled.

Et kogumine ei pea olema rahamahukas, näen enda ümber iga päev. Seda tõestavad kliendid oma erinäolistele kogudele lahendusi otsides ja mina ise. Minu teine mündikogu, mündid mida leian niiduhooajal teenust pakkudes töö käigus, on sisuliselt tasuta käes ja täidab juba pool albumit.

Seekord tuli mulle meelde sahtlipõhjas vedelenud peotäis taasiseseisvunud Eesti kroone ja sente, mida aastakäikude kaupa sorteerima asusin. Kuid enne seda tegin Eesti Panga lehe abiga endale selgeks, mida peaksin üldse otsima.

Nagu koostatud tabelist selgus, on terve seeria käibemünte, ehk siis 5 sendist kuni 1 kroonini välja antud ainult 1992 aastal. 2006 aastal puudub selles loetelus juba 5 sendine münt. Ülejäänud aastatel on vermitud münte vastavalt vajadusele. Kokku 35 erinevat münti.

Pärast väikese mündikuhja sorteerimist selgus, et kohe on mul olemas 20 münti 35-st. Kuigi valisin albumisse välja parimad, on ikkagi tegemist käibelt korjatud eksemplaridega, mille kvaliteet võib olla väga erinev. Siiski oli tegevus hariv ja rahuldustpakkuv. Sain aru võimaliku kogu suurusest ja nüüd tuleb leida puuduolevad mündid. Kas mingil hetkel hakkab rolli mängima ka kogus oleva mündi kvaliteet, näitab aeg.

Taasiseseisvunud Eesti metallraha võiks igas kodus pisut alles olla. Ja kui endal ei ole, on seda sageli sugulastel, tuttavatel, sõpradel. Kui sukeldud sügavamale ja oled valmis kogu nimel kulutama, tasub pilk pöörata osta.ee oksjonikeskkonda ja külastada kollektsionääride kokkutulekuid Tallinnas või Tartus. Seda muidugi pärast seda kui eriolukord on tühistatud. Ja et Su kogu ei ole pärast kõike seda tööd päris väärtusetu, tõestab kasvõi fakt, et täna küsitakse osta.ee vahendusel “täiskomplekt krooni aegseid käiberahasid, VF-UNC” eest 25€. Halvimal juhul oled karantiinipäevad veetnud millegi põnevaga tegeledes ja saanud korda ühe sahtlinurga.

Päris kindlasti on tegemist millegagi, mida soovitada lastele, kelle jaoks võib ülesanne olla isegi põnevam ning pakkuda võimalust põgeneda üksluiseks muutuda ähvardavast koduarestist. Aastaarvude lugemine, müntide sorteerimine ja nende albumisse paigutamine on jõukohane ka päris väikestele.

Kuhu EV kroonimünte koguda? Et hoida see lihtne kogu ka albumi mõttes soodsana, ei pea vaatama midagi enamat kui näiteks SAFE taskuformaadis mündialbumit (763) kuni 80-le mündile. Isegi sama albumi väiksem variant (227) oma 40-ne münditaskuga ajab asja ära. Samas, kui soovid ruumi tulevastele ideedele, kaalu Premium mündialbumit (näiteks 7346). Selles jagub ruumi ka näiteks kõigile Eesti euromüntidele ja miks ka mitte esimese vabariigi müntidele.

Lisan lõppu slaidid EV kroonimüntidest. Pildid ja tekst Eesti Panga lehelt. Ehk on abiks.

Sulle võib ka huvi pakkuda

  Ostukorv (0)
  chat
  Tasuta transport on kõigest mõne kliki kaugusel
  Lisa vähemalt 50 euro eest kaupa korvi ja saad tasuta tarne.
  Ostukorv on pisut tühi?
  Lisa siia midagi meelepärast ja toimetame kauba sinuni super kiirelt.
   Arvuta transport
   Kiire tarne
   Kaup jõuab sinuni 2-3 päevaga, hiljemalt 5 tööpäeva jooksul.
   Tasuta tarne al. 30€
   Transport on sinu jaoks tasuta alates 30 eurosest tellimusest.
   Kaup laos
   Panemee ostetud tooted kohe teele, ootama ei pea!
   Tagasi
   Lisa kood