🔥 Kaup laos, kiire tarne!

Kiire tarne, laokaup

Tasuta kohaletoimetamine pakiautomaati Balti riikides tellimustel alates 50€ ja Soome alates 100€. Täna tellid, homme postitame!

Sõbralik teenindus

Mistahes küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust. Vastame, nõustame ja juhendame.

Mugav ostukogemus

Oleme teinud suuri jõupingutusi, et pakkuda teile meeldivat ja sujuvat ostukogemust.

Arhiivikvaliteedis münditasku

Blogi

Münditarvikute valmistajad ja müüjad pakuvad suurt valikut erinevaid münditaskuid, mistõttu valiku tegemine võib olla päris keeruline. Tihti on peamiseks kriteeriumiks materjali läbipaistvus, tihti ka hind kuid see võib olla petlik. Oluline on hoopis eesmärk, sest erinevast materjalist münditaskuid kasutatakse erineval eesmärgil – lühiajaliseks või pikaajaliseks säilitamiseks. Lähemalt uurides selgub seegi, et lõpuni ei saa usaldada ka tuntud sertifitseerimisfirmade või oksjonimajade valikuid kuna nende jaoks on ühest küljest oluline hind ning teiseks säilitatakse münte valitud taskutes suhteliselt lühikest aega. Kui aga kasutaja soovib päris arhiivikvaliteeti, taskuid mida kasutavad muuseumid, tuleb leppida kõrgema hinna või järeleandmisega läbipaistvuses. Alljärgnevalt ülevaade münditaskutes kasutatavatest materjalidest ning sinna juurde tooted, mida neis kategooriates pakub SAFE e-pood.

PVC ehk polüvinüülkloriid on plastifitseeritud materjal, mis võib olla nii painduv ja pehme kui ka jäik. Plastmaterjalides kasutatakse plastifikaatorit plastsuse või elastsuse suurendamiseks materjali valmistamisel ja kasutamisel; niisugust plastifikaatorit nimetatakse ka pehmendiks. Tegemist on vast enam levinud ja tuntud münditaskute materjaliga, mis on soodne ja kirgas kuid müntide hoiustamiseks sobimatu! Sest nagu öeldud, on selle pehmus tingitud materjalis sisalduvatest õlidest ja muudest lisanditest. Vinüülist erituvad kemikaalid ja eralduv vesinikkloriid gaas põhjustavad müntide roostetamist, tekitades kleepuvat rohelist ainet, mis muudab mündi pinna häguseks ja tekitab mikroskoopilist söövitust.

Kokkuvõte:

– sobilik lühiajaliseks säilitamiseks
– ei ole arhiivikvaliteet
– SAFE e-pood PVC münditaskuid ei paku

Plastifitseerimata materjalist ehk uPVC on töötluse käigus eemaldatud müntidele ohtlikud õlid ja lisaained ehk plastifikaatorid. Taskud on seetõttu hapramad, kuid müntidele ohutumad. uPVC on paljude poolt aktsepteeritud pikajaline arhiveerimislahendus kuid rabeduse vältimiseks sisaldab materjal siiski väga väikese % lisandeid! Kuigi olemas, on see kogus nii väike, et kulub väga palju aega, et näha mingitki (kui üldse) müntide tuhmumist. Seepärast kasutatakse uPVC-st münditaskuid laialdaselt eelkõige sertifitseerimisfirmade poolt, kuna müntide transpordimiseks kuluv aeg pole piisavalt pikk, et lisaained müntidele mingisugustki mõju jõuaks avaldada. Paljud kollektsionäärid kasutavad uPVC münditaskuid ka arhiveerimiseks kuid selleks otstarbeks on PET ja/või PP materjalid (vaata allpool) siiski ohutumad.

Kokkuvõte:
– uPVC
– kirgas ja jäik materjal
– ei ole arhiivikvaliteet
– uPVC münditaskuid müüb oma kasutajatele Certified Collectibles Group (NGC)
– SAFE e-pood pakub Guardhouse™ 50×50 ja 65×65 münditaskuid

PET ehk polüetüleentereftalaat on puhas materjal, mis ei sisalda plastifikaatoreid ega muid müntidele ohtlikke lisaaineid. See materjal on nii puhas, et seda ei saa termiliselt sulgeda – õmblused tehakse helisooniliselt, vibratsiooni abil. Tegemist on materjaliga, mis on tuntud oma kirkuse ja läbipaistvuse poolest.
Paljudele kollektsionääridele on tuttav ka puhtast MYLAR® polüstervaigust SAFLIP münditaskud, mida peetakse maailma parimateks. Detailidesse laskumata on Mylar® näol tegemist eritöötlusel polüetüleentereftalaadist (PET) valmistatud polüesterkilega, mille silmapaistvateks omadusteks on näiteks tõmbetugevus, keemiline stabiilsus ja hea läbipaistvus. Peamine erinevus PET ja Mylar® taskute vahel see, et tootja sõnul saab Mylar® taskuid kinni keevitada ning muuta nad seeläbi paremini volditavaks ja õhukindlaks.

Kokkuvõte:
– kõrgem hind
– hea läbipaistvus
– arhiivikvaliteet
– SAFE e-pood pakub SAFLIP ja Guardhouse™ CORETEK 50×50 ja 65×65 münditaskuid

PP ehk polüpropüleen on samuti puhas materjal, mis ei sisalda aineid, mis võiksid mündile kahjulikult mõjuda. PP populaarsus kasvab, sest see on materjalina pehme ja seetõttu mugav kasutada, millele lisandub pikaajalise säilitamise ohutus. Ainsaks miinuseks võib lugeda PP läbipaistvust, mis ei ole nii selge kui näiteks PET-variandil.

Kokkuvõte:
– soodne hind
– pehme ja painduv
– ei ole nii kirgas
– arhiivikvaliteet
– SAFE e-pood pakub SAFE 50×50 topelttaskuid

Sulle võib ka huvi pakkuda

  Ostukorv (0)
  chat
  Tasuta transport on kõigest mõne kliki kaugusel
  Lisa vähemalt 50 euro eest kaupa korvi ja saad tasuta tarne.
  Ostukorv on pisut tühi?
  Lisa siia midagi meelepärast ja toimetame kauba sinuni super kiirelt.
   Arvuta transport
   Kiire tarne
   Kaup jõuab sinuni 2-3 päevaga, hiljemalt 5 tööpäeva jooksul.
   Tasuta tarne al. 30€
   Transport on sinu jaoks tasuta alates 30 eurosest tellimusest.
   Kaup laos
   Panemee ostetud tooted kohe teele, ootama ei pea!
   Tagasi
   Lisa kood