🔥 Kaup laos, kiire tarne!

Kiire tarne, laokaup

Tasuta kohaletoimetamine pakiautomaati Balti riikides tellimustel alates 30€ ja Soome alates 100€. Täna tellid, homme postitame!

Sõbralik teenindus

Mistahes küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust. Vastame, nõustame ja juhendame.

Mugav ostukogemus

Oleme teinud suuri jõupingutusi, et pakkuda teile meeldivat ja sujuvat ostukogemust.

PVC ja mündid

Blogi

Nende jaoks, kes münte sertifitseerivad, on olemas palju erinevaid mündi pealispinna defekte, mis muudavad selle hindamise ja kapslisse paneku võimatuks. Üks sellistest defektidest on PVC kahju, mis seisneb plastikust münditaskus sisalduva keemilise plastikaatori reaktsioonis väliskeskkonnaga ning mis toob kaasa pöördumatud kahjustused mündile.

Polüvinüülkloriid ehk PVC on laialdaselt kasutatav termoplastik, millel on mitmeid kasutusvaldkondi. Numismaatikas esineb PVC-d tihti münditaskutes: läbipaistvates (topelt)taskutes, mida kasutavad kogujad, edasimüüjad ning sertifitseerimisteenuste osutajad müntide esitlemisel või käsitlemisel. Tegemist on materjaliga, mille lühiajaline kasutamine on ohutu kuid milles pikaajaline müntide hoidmine võib enesega kaasa tuua tõsist kahju.

Et PVC oleks materjalina pehme või painduv, lisatakse sellele keemilisi plastikaatoreid, mis aja jooksul PVC-st eralduvad ja võivad moodustada mündi pinnale rohelise kihi. Kui jätta selline münt puhastamata, reageerib plastikaator õhuniiskusega ning moodustub hüdrokloriid hape, mis söövitab ennast mündi pinnale. Õigel ajal märgatud PVC kahjustust saab spetsialistide abiga eemaldada.

SAFE e-pood pakub mitmeid erinevaid münditaskuid, mis on arhiivikvaliteedis ning mille kasutamine on ka pikaajaliselt ohtutu:

 • GUARDHOUSE™ topelttasku müntidele (artiklid 954283, 954286) on valmistatud õlisid ja PVC-d mittesisaldavast plastikust (uPVC). Aktsepteeritud müntide saatmiseks sertifitseerimisele. Sobib müntide pikaajaliseks säilitamiseks. Aktsepteeritud müntide saatmiseks sertifitseerimisele.
 • SAFLIP topelttaskud müntidele (artikkel Saflip 50×50) on valmistatud puhtast MYLAR® polüstervaigust. Arhiivikvaliteet. Aktsepteeritud müntide saatmiseks sertifitseerimisele.
 • GUARDHOUSE™ Coretek topelttasku müntidele (artiklid 724603, 724605) polüesterkilest, mis on 100% katmata, värvitu ja kahesuunaliselt venitatud PET. See tähendab, et puudub vajadus kasutada plasti, lisandeid, UV-inhibiitoreid, kattekihte, absorbente või muid saasteaineid. Arhiivikvaliteet. Aktsepteeritud müntide saatmiseks sertifitseerimisele.
 • SAFE topelttaskud müntidele (artikkel 1303) on valmistatud pehmendusainetevabast, läbipaistvast polüpropüleenist (PP). Hea hinna ja kvaliteedi suhe müntide pikaajalisel hoiustamisel. Arhiivikvaliteet. Aktsepteeritud müntide saatmiseks sertifitseerimisele.

Sulle võib ka huvi pakkuda

  Ostukorv (0)
  chat
  Tasuta transport on kõigest mõne kliki kaugusel
  Lisa vähemalt 30 euro eest kaupa korvi ja saad tasuta tarne.
  Ostukorv on pisut tühi?
  Lisa siia midagi meelepärast ja toimetame kauba sinuni super kiirelt.
   Arvuta transport
   Kiire tarne
   Kaup jõuab sinuni 2-3 päevaga, hiljemalt 5 tööpäeva jooksul.
   Tasuta tarne al. 30€
   Transport on sinu jaoks tasuta alates 30 eurosest tellimusest.
   Kaup laos
   Panemee ostetud tooted kohe teele, ootama ei pea!
   Tagasi
   Lisa kood