🔥 Kaup laos, kiire tarne!

Kiire tarne, laokaup

Tasuta kohaletoimetamine pakiautomaati Balti riikides tellimustel alates 50€ ja Soome alates 100€. Täna tellid, homme postitame!

Sõbralik teenindus

Mistahes küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust. Vastame, nõustame ja juhendame.

Mugav ostukogemus

Oleme teinud suuri jõupingutusi, et pakkuda teile meeldivat ja sujuvat ostukogemust.

MARE BALTICUM 2024

Blogi

Juulis 2024 toimub Eesti Rahva Muuseumis üritus nimega MARE BALTICUM 2024 ehk rahvusvaheline filateelianäitus. Millega on tegemist ja miks see on vajalik, kirjutab ürituse korraldaja Oliver Hanschmidt.

Eesti võib uhkusega öelda, et MARE BALTICUM on tagasi. Vajame hetkel seda sidet ja kokkuhoiutunnet rohkem kui kunagi varem. Ka esimene selletaoline rahvusvaheline marginäitus toimus juba peaaegu 30-aastat tagasi aastal 1993 novembris Tallinnas. Sellega pandigi uuesti alus Läänemeremaade filateeliaalasele koostööle. Sellene järgnes näitus Mariehamnis, ÅLAND 1995, siis 1997 Kalmar, Rootsis. Nii näis asi toimivat ja näitus oli iga 2 aasta tagant erinevas Läänemere riigis. Peatselt pandi aga näituse sari pausile kuueks aastaks. Mare Balticum ilmutas end taas alles 2003. aastal Kielis, Saksamaal. Viimane Mare Balticum toimus kaks aastat hiljem aastal 2005 taas Ahvenamaal.

Olles ise selle aasta mais Eesti kommissar filateelia maailmanäitusel IBRA Saksamaal, tekkis mul soov 2024 aastal näitus Eestis korraldada. Pakkudes sedasi võimalust filateelia kõrget taset ka Eestis esitleda. Esmane plaan oli teha Eesti/Saksamaa sõprusnäitus. Aga sõbrad soovitasid mõelda suuremalt ning nii jõudsimegi Mare Balticumini, mida pole üle 18 aasta enam toimunud. Sooviksime selle näituseseeria taaselustada. See oleks ehk veel viimane võimalus neile, veelkord sedasorti näitust külastada, kes andsid oma panuse näituse korraldamisele 1993-aastal. 2024 on Tartu, koos Lõuna-Eestiga ka Euroopa kultuuripealinn, tuues siia piirkonda suure hulga huvilisi erinevate ürituste külastamiseks.

Siiani on paljud näituse korraldamist igati toetanud ja soovinud edu, et Mare Balticum jälle tagasi on. Korraldajate poolt sai eraldi loodud MTÜ Marebalticum. Hetkel on näituse plaanitud 500-st raamist üle 120 broneeritud. See teeb pea 25 % kogu arvust, mis on iseenesest väga hea saavutus. Tavaline on selline praktika, et 85-90% broneeringutest tuleb nädal aega enne tähtaja lõppu, milleks on 29.02.2024. Väga suur abi on ka iga osalejariigi kommissaarist, kes tegelevad  oma riigi filatelistide näitustööde esindamisega. Täna on lubanud näitusel osaleda kõik Läänemere äärsed riigid: Soome, Rootsi, Taani, Saksamaa, Poola, Leedu, Läti ja Eesti. Lisaks veel kutsutud riigid Norra, Suurbritannia ning Ameerika Ühendriigid.

Näitus toimub 26-28 juuli 2024 Eesti Rahva Muuseumis.

Tegemist ei ole muidugi ainult näitusega vaid ka kohaga kus saab osta, müüa ja vahetada marke, ümbrikke ja postkaarte. Lisaks neile saab kolmel päeval SAFE müügiboksist soetada kogumistarvikuid: margialbumeid, albumeid ümbrikele, kiletaskuid, pergamiinist taskuid, pintsette, klemmtaskuid, signoskoope, margipresse ja palju muud filatelistile vajalikku.

Ürituse avaliku reklaamtrükise pdf versiooni leiad siit. Sealt saad ka kontaktid üritusele osalejana registreerimise kohta. Ära jää hiljaks või veel halvem, ära jäta tulemata!

Mare Balticum 2024 põrandaplaan

Sulle võib ka huvi pakkuda

  Ostukorv (0)
  chat
  Tasuta transport on kõigest mõne kliki kaugusel
  Lisa vähemalt 50 euro eest kaupa korvi ja saad tasuta tarne.
  Ostukorv on pisut tühi?
  Lisa siia midagi meelepärast ja toimetame kauba sinuni super kiirelt.
   Arvuta transport
   Kiire tarne
   Kaup jõuab sinuni 2-3 päevaga, hiljemalt 5 tööpäeva jooksul.
   Tasuta tarne al. 30€
   Transport on sinu jaoks tasuta alates 30 eurosest tellimusest.
   Kaup laos
   Panemee ostetud tooted kohe teele, ootama ei pea!
   Tagasi
   Lisa kood