🔥 Kaup laos, kiire tarne!

Kiire tarne, laokaup

Tasuta kohaletoimetamine pakiautomaati Balti riikides tellimustel alates 50€ ja Soome alates 100€. Täna tellid, homme postitame!

Sõbralik teenindus

Mistahes küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust. Vastame, nõustame ja juhendame.

Mugav ostukogemus

Oleme teinud suuri jõupingutusi, et pakkuda teile meeldivat ja sujuvat ostukogemust.

Euromündid on kollektsioneerimiseks ideaalne valik

Blogi

Kuigi kogumisteemasid on lõputult, on mõni neist teistest populaarsem. Üks sellistest on kahtlemata euromüntide kogumine. Aga miks neid siis koguda? SAFE blogi jagab mündihuviline Rein Luup põhjendusi sellest, miks on euromüntide kogumine mitte hea vaid lausa ideaalne ning jõukohane valik igaühele.

 • Müntide kollektsioneerimise alustamisel tasub ennekõike ära otsustada, milline peab olema eesmärk. Võimalik on koguda nn. väiksemat kollektsiooni kuhu kuulub ligikaudu 643 münti koos mälestusmüntidega (dets, 2019). Ja on võimalik koguda suurt kollektsiooni, kuhu kuulub ligikaudu 3 838 münti (arvud on ligikaudsed, sest müntide arv suureneb pidevalt).
 • Euroriigid lasevad välja ka suurema väärtusega kui 2 eurot münte. Näiteks Sloveenia 3-eurosed, Soome 5-eurosed jne. jne.
 • Võimalik on oma kollektsiooni täiendada ka kõikvõimalike “vigaste” müntidega. Ka neid on päris palju. Näiteks Itaalia, algväärtust tuhandeid kordi ületavate, ühesendiste müntide tagumisele küljele sattus “kogemata” teine pilt. Lõuna-Itaalias asuva kaheksanurkse keskaegse lossi Castel del Monte asemel vermiti mündile Põhja-Itaalias endises taliolümpialinnas Torinos kõrguv Mole antonelliana sünagoogi kujutis. Tegelikult oli selle monumendi pilt mõeldud kahesendilise tagumisele küljele. Kuigi vigased mündid avastati peaaegu kohe ning suurem osa neist hävitati, sattus siiski sadakond münti käibele ning ühe mündi hind on kerkinud tänaseks lausa 6 600 euroni !!!! Nii on soovitav poes käies ikka silmad lahti hoida ja saadud mündid üle kontrollida. Selliseid “vigaseid” münte on sadu ja nende hind on numismaatika maailmas väga kõrge. Pidevalt uuritakse Soome 2006. aasta 2-eurose kohta – milline on “valemünt”?
 • Kallid mälestusmündid. Iga euromündi korjaja unistus on omada Monaco 2007. aasta mälestusmünti (Grace Kelly), mille turuhind võib ulatuda 2 000 euroni. Samuti ihkab iga kollektsionäär enda kogusse Vatikani 2005. aasta münte “Sede Vacante”, mille komplekti võib saada umbes 500-600 euro eest. Kui arvestada seda, et nominaalväärtus on neil kaheksal mündil 3,88 eurot siis vahe on ikka väga suur.
 • Alustades euromüntide kogumist suurde kollektsiooni avastate õige pea, et käibel olevate müntidega te oma kollektsiooni täis kuidagi ei saa ja tuleb teha palju suuremaid kulutusi. Kogu väärtus ulatub ligikaudu 15-20 000 euroni kui kõik mündid korraga kokku osta (Ikka need põhimündid aasta kaupa, mis on ka uued-[UNC]).
 • Aga uskuge, et palju põnevam ja aega nõudvam tegevus on münte ikkagi korjata nii poes käies kui sõprade rahakotte läbi uurides (legaalsel moel loomulikult). Miks mitte ka pilk asfaldil hoida kui tänaval kõnnite. Iga kogusse lisandunud uus münt on tõelisele numismaatikule suur rõõm.
 • Soovitan kõigil muretseda mündialbumid, sest siis on münte lihtsam hoida ja vahvam ka sõpradele näidata. Albumites on tihti ka müntide pildid, mis lihtsustavad saadud mündi paigutamist.

SAFE e-poest leiad euromüntide kogumiseks sobivad mündialbumid. Ka sellised, mis sisaldava müntide pilte. Selleks kliki lingile siin.

Rohkem infot Reinu ja tema tegemiste kohta leiad SIIT.

Sulle võib ka huvi pakkuda

  Ostukorv (0)
  chat
  Tasuta transport on kõigest mõne kliki kaugusel
  Lisa vähemalt 50 euro eest kaupa korvi ja saad tasuta tarne.
  Ostukorv on pisut tühi?
  Lisa siia midagi meelepärast ja toimetame kauba sinuni super kiirelt.
   Arvuta transport
   Kiire tarne
   Kaup jõuab sinuni 2-3 päevaga, hiljemalt 5 tööpäeva jooksul.
   Tasuta tarne al. 30€
   Transport on sinu jaoks tasuta alates 30 eurosest tellimusest.
   Kaup laos
   Panemee ostetud tooted kohe teele, ootama ei pea!
   Tagasi
   Lisa kood