Kogumislahendused ei pea olema mitte ainult esinduslikud ning võimaldama neisse paigutatud materjalide mugavat esitlemist vaid ka turvalised. See tähendab, et tootmisel kasutatud materjalid peavad olema ohutud ning võimaldama pikajalist arhiveerimist.
Selleks on välja töötatud terve hulk erinevaid materjale, mis ka pikajalisel kasutamisel ise ei ohusta ehk ei reageeri neisse paigutatud väärtuslike esemetega nagu näiteks mündid, kupüürid, postkaardid või margid.
Muidugi ei saa ükski tootja garanteerida, et nende poolt valmistatud lahendustes midagi ei juhtu ja seda eelkõige põhjusel, et ka arhiveeritav materjal võib sisaldada või olla kokku puutunud keemiliselt reageerivate ainetega, sõltuvalt sellest kus ja kuidas neid on varem hoitud või käsitletud.
Kui ohtlikest materjalidest on kogujatele eelkõige teada PVC ja ehk ka plastikaatorid, mis küll muudavad plastiku pehmeks kuid ka keemiliselt reageerivaks, siis tuntumad ohutud materjalid on näiteks happevaba polüpropüleen (PP), uPVC või ka Mylar. Neid viimaseid võibki nimetada materjalideks, mille puhul saab õigustatult väita, et tegemist on arhiivikvaliteediga ning neis säilitatud esemed on hästi hoitud.
Erinevad tootjad kasutavad erinevaid materjale. SAFE kasutab valdavalt polüpropüleeni, millest on valmistatud nii münditaskud, erinevas suuruses kiletaskud kui ka vahelehed. Tegemist on turvaliste lahendustega, mida kasutavad mitmed muuseumid kogu maailmas. Eestis on erinevad SAFE kogumislahendused kasutust leidnud näiteks Saaremaa Muuseumis ja Eesti Sõjamuuseumis.
Saaremaa Muuseumi koguhoidja Aivo Põlluäär selgitab koostöö tagamaid ja tehtud valikuid nii:
“Olen tellinud kiletaskuid vanade fotopakendite väljavahetamiseks Saaremaa muuseumi kogus. Vilk Varustus OÜ pakub neid arhiivipüsivaid läbipaistvaid ümbriseid mõistliku hinnaga. Alternatiiv oleks tellida välismaalt, ilmselt USAst. Läbipaistvas kiletaskus on foto mõlemad küljed vaadeldavad ning seetõttu puudub vajadus neid sealt välja võtta ja tagasi panna. Selline tegevus ajapikku kahjustab fotosid. Uued pakendid saavad kõik fotod, mis läbivad digiteerimise. Kiletaskutesse pakendan ka kõik uued fotod, mille muuseum omandab. Teatud formaadid on sobinud kasutamiseks ka dokumendikogus.”
SAFE arhiivikvaliteedis kiletaskud on saadaval mõõtudega 93×61 mm kuni A1 formaat! Lisaks pakume arhiivikvaliteedis münditaskuid ja suuremahuliseks arhiveerimiseks sobivaid lahendusi nagu näiteks BEBA mündisüsteem, mida Eestis kasutab näiteks Ajaloomuuseum.
Huvi korral leiad meie kontakti e-poest. Mistahes küsimuste ja soovide korral võta julgelt ühendust. Omame tänaseks piisavalt kogemusi ja kontakte, et leida sobiv lahendus mistahes kogule.