Ostukorv


Sinu ostukorv on tühi.
X

Münte on erineval eesmärgil võltsitud läbi aegade kuid tänapäeval, kui see on muutunud ka tehnoloogiliselt lihtsaks, liigub võltsitud münte rohkem kui arvata võiks ning need võivad olla väga kvaliteetsed. Kuigi võltsmüntidest on saanud ühte otsa pidi kogumisteema, on need siiski pigem nuhtlus ning valmistanud paljudele pettumust. Sest pole ju vahet, kas võltsmünt on ostetud originaali pähe kollektsiooni või soetatud investeeringu eesmärgil, märkimisväärse rahalise kaotusega kaasnev pettumus võib mõjuda ka kogumismotivatsioonile hävitavalt.

Nende jaoks, kes münte sertifitseerivad, on olemas palju erinevaid mündi pealispinna defekte, mis muudavad selle hindamise ja kapslisse paneku võimatuks. Üks sellistest defektidest on PVC kahju, mis seisneb plastikust münditaskus sisalduva keemilise plastikaatori reaktsioonis väliskeskkonnaga ning mis toob kaasa pöördumatud kahjustused mündile.

Müntide pildistamine võib olla kaelamurdev ülesanne. Eriti kui käepärast pole just selleks otstarbeks soetatud kallist eritehnikat. Lisatud video on üks selliseid, mis pakub küllaltki mõistliku tulemuse käepäraste vahenditega:

Münte käsitledes on nende kahjustamise vältimiseks kasulik pöörata tähelepanu mõningatele lihtsatele ohutusnõuetele.

Aseta margid sooja (mitte kuuma) vette. Kui paber on margi küljest eraldanud, jäta mark mõneks ajaks vette, et kõik liimijäänused lahustuksid. Tõsta mark vannist välja, lase vesi maha nõrguda ning aseta kuivatuspaberi vahele, võimalusel vastu serva. Tulemus jääb eriti hea kui asetad margi liimipoolega allapoole (komplektis olevale) vinüüllehele ning katad siis teiselt poolt kuivatuspaberiga. Sulge (mehaanilise) pressi kaas ning pinguta õrnalt kinnituskruvid.

Postituste kalender

January 2022
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Viimased kommentaarid

SAFE Album
23 päeva 5 tundi

Palun tehke seda...

Andrus
2 kuud 7 päeva

Tänud! Hea artikkel!

Kaupo
2 kuud 7 päeva

Ja mulgi oleks palju öelda...

Magnus
2 kuud 7 päeva

Võiks mõndagi lisada...

Thorsten
1 aasta 5 kuud

Hi! Don't forget the proper use of Coin Tweezers / Coin Tongs!! Missing some pictures, which shows the different ways of cor ...

Kita
1 aasta 10 kuud

Ülivinge teenindus. See näitab firma kõvat taset, hoolivust klientidest. Teised firmad peaks eeskuju võtma.

e-poe tegemine