Ostukorv


Sinu ostukorv on tühi.
X

See ei ole uudis ei ostjale ega kaupmehele, et pildi või jutu järgi on mistahes toodet keeruline osta. Tahaks ikka näha ja oma käega katsuda. Veebipoel on sellist ostukogemust muul moel kui video abil raske pakkuda.

Järgnev on esimene lühikene tootetuvustusvideo. Näitan ja räägin luubist, mis on viimasel ajal olnud ostjate seas populaarne ning veebipoes leitav tootekoodi 4631 järgi. Luubi kasuks räägib suhteliselt võimas suurendus, UV-detektor, korpusega kaitstud läätsed, käepärane suurus ja taskukohane hind.

Kuigi vanade fotode kogumine pole väga laialdane ja masse haarav hobi, on paljudes kodudes hoitud alles vanu perekonnafotosid. Harva on fotod koondatud kaasaegsetesse kogumislahendustesse, sagedamini on kasutusel kingakarp, parimal juhul vana sisselõigatud nurkadega fotoalbum, halvimal juhul on abi leitud liimist. Lähtudes eeldusest, et vanad fotod ongi vanad ning määratud aja jooksul ära kuluma, on kõik korras. Kuid soovides neid säilitada ka järeltulevatele põlvedele, tasub kulutada natukene raha nende hoiukohale. Selles postituses on toodud mõned levinumad lahendused vanadele (foto)postkaartidele SAFE tootevaliku põhjal.

SAFLIP münditaskud

Möödunud aasta lõpus laienes SAFE e-poe tootevalik ülikvaliteetsete SAFLIP münditaskutega. Mis on SAFLIP münditaskud ja miks on need maailmas sedavõrd hinnatud? Miks eelistab SAFLIP münditaskuid Kaupo Laan, raamatu “Eesti Vabariigi mündid ja rahareformi medalid” autor?

Pole vist ühtegi teist seadet, mis võib osutuda kogujale sama kasulikuks kui taskumõõdus suurendusklaas. Eseme defektidele või lausa võltsimisele viitavad detailid, mis paljale ja treenimata silmale märkamata jäävad, tulevad selgelt esile kohase suurenduse all.

Suurendusklaasid, sõltumata sellest, kas tegemist on taskuformaadis, käeshoitava, käed vabad mudeli või hoopis luubiga, järgivad kõik samu optikareegleid. Sobivat seadet valides tasub need põhimõtted meeles hoida.

Selles postituses tahaks välja tuua mõned head põhjused (foto)postkaartide kogumiseks kuid enne seda tuleb teha selgeks terminid. Nimelt kasutatakse eesti keeles segamini termineid postkaart ja fotopostkaart. Vikipeedia sõnul on "postkaart nelinurkne paksema paberi või papi tükk, mis on mõeldud postiga saatmiseks ilma ümbrikuta. Postkaardi ühel poolel on tavaliselt pilt. Teisele küljele kirjutatakse sõnum, saaja ja saatja aadressid ning kleebitakse postmark." Et postkaart ja fotopostkaart aeg ajalt kohad vahetavad või on kasutusel sünonüümidena, on kindlasti seotud asjaoluga, et osa postkaarte pole midagi muud kui trükitud fotod ning fotod, mis on ilmutatud aadressijoontega fotopaberile, pole midagi muud kui fotopostkaardid. Kuna pole haruldased juhud, kus tervitustekst või sõnum on kirjutatud tavalise foto puhtale tagaküljele, ongi kõnekeeles teinekord tegemist ühe suure segapudruga.

Postituste kalender

April 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Sildid