Ostukorv


Sinu ostukorv on tühi.
X

Nüüd saadaval!

Guardhouse™ topelttasku mõõtudega 50x50 või 65x65 mm.

NGC poolt aktsepteeritud müntide sertifitseerimisele saatmiseks.

Oluliselt parem hind!

NGC topelttasku müntidele 50x50

NGC poolt tunnustatud Guardhouse™ topelttaskud mõõtudega 50x50mm.
Sobivad nii arhiveerimiseks kui müntide saatmiseks sertifitseerimisele.
Müügihind ilma allahindluseta:
9,95 €

Münditarvikute valmistajad ja müüjad pakuvad suurt valikut erinevaid münditaskuid, mistõttu valiku tegemine võib olla päris keeruline. Tihti on peamiseks kriteeriumiks materjali läbipaistvus, tihti ka hind kuid see võib olla petlik. Oluline on hoopis eesmärk, sest erinevast materjalist münditaskuid kasutatakse erineval eesmärgil - lühiajaliseks või pikaajaliseks säilitamiseks. Lähemalt uurides selgub seegi, et lõpuni ei saa usaldada ka tuntud sertifitseerimisfirmade või oksjonimajade valikuid kuna nende jaoks on ühest küljest oluline hind ning teiseks säilitatakse münte valitud taskutes suhteliselt lühikest aega. Kui aga kasutaja soovib päris arhiivikvaliteeti, taskuid mida kasutavad muuseumid, tuleb leppida kõrgema hinna või järeleandmisega läbipaistvuses. Alljärgnevalt ülevaade münditaskutes kasutatavatest materjalidest ning sinna juurde tooted, mida neis kategooriates pakub SAFE e-pood.

Aseta margid sooja (mitte kuuma) vette. Kui paber on margi küljest eraldanud, jäta mark mõneks ajaks vette, et kõik liimijäänused lahustuksid. Tõsta mark vannist välja, lase vesi maha nõrguda ning aseta kuivatuspaberi vahele, võimalusel vastu serva. Tulemus jääb eriti hea kui asetad margi liimipoolega allapoole (komplektis olevale) vinüüllehele ning katad siis teiselt poolt kuivatuspaberiga. Sulge (mehaanilise) pressi kaas ning pinguta õrnalt kinnituskruvid.

Münte on erineval eesmärgil võltsitud läbi aegade kuid tänapäeval, kui see on muutunud ka tehnoloogiliselt lihtsaks, liigub võltsitud münte rohkem kui arvata võiks ning need võivad olla väga kvaliteetsed. Kuigi võltsmüntidest on saanud ühte otsa pidi kogumisteema, on need siiski pigem nuhtlus ning valmistanud paljudele pettumust. Sest pole ju vahet, kas võltsmünt on ostetud originaali pähe kollektsiooni või soetatud investeeringu eesmärgil, märkimisväärse rahalise kaotusega kaasnev pettumus võib mõjuda ka kogumismotivatsioonile hävitavalt.

Nende jaoks, kes münte sertifitseerivad, on olemas palju erinevaid mündi pealispinna defekte, mis muudavad selle hindamise ja kapslisse paneku võimatuks. Üks sellistest defektidest on PVC kahju, mis seisneb plastikust münditaskus sisalduva keemilise plastikaatori reaktsioonis väliskeskkonnaga ning mis toob kaasa pöördumatud kahjustused mündile.

Müntide pildistamine võib olla kaelamurdev ülesanne. Eriti kui käepärast pole just selleks otstarbeks soetatud kallist eritehnikat. Lisatud video on üks selliseid, mis pakub küllaltki mõistliku tulemuse käepäraste vahenditega:

Postituste kalender

January 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Viimased kommentaarid

SAFE Album
1 aasta

Palun tehke seda...

Andrus
1 aasta 2 kuud

Tänud! Hea artikkel!

Kaupo
1 aasta 2 kuud

Ja mulgi oleks palju öelda...

Magnus
1 aasta 2 kuud

Võiks mõndagi lisada...

Thorsten
2 aastat 6 kuud

Hi! Don't forget the proper use of Coin Tweezers / Coin Tongs!! Missing some pictures, which shows the different ways of cor ...

Kita
2 aastat 11 kuud

Ülivinge teenindus. See näitab firma kõvat taset, hoolivust klientidest. Teised firmad peaks eeskuju võtma.

e-poe tegemine
marko
Tekkis küsimus? Võta ühendust!
Marko Mänd +372 5516999 Kirjuta mulle

Võta ühendust!

Kirjuta mulle

Palun sisestage oma nimi

Palun sisestage korrektne e-post

Palun sisestage sisu

Palun kliki kollasele Euro (€) sümbolile:

 
 
 
Palun kliki Euro (€) sümbolil!

Võta ühendust!