Ostukorv


Sinu ostukorv on tühi.
X
Tootekood: Saflip

SAFLIP topelttasku müntidele

Müügihind allahindlusega
Al.13,00 €
  
-
Hind / kg:
Üle maailma tunnustatud SAFLIP münditaskud mõõtudega 50x50mm või 65x65mm SAFE Veebipoes saadaval! Loe lisa ja muuda oma mündikogu turvaliseks! Muuseumid kasutavad neid, miks mitte ka sina?
Alates 30,00 € on transport tasuta!
Kirjeldus

Suur osa ülemaailmses kaubandusvõrgus müüdavatest münditaskutest on valmistatud vinüülist ehk polüvinüülkloriidist (lühendatult PVC). Sellised PVC-st valmistatud taskud on saadaval nii pehme kui jäigana, mis mõlemad on müntide hoiustamiseks sobimatud. Vinüülist erituvad kemikaalid ja eralduv vesinikkloriid gaas põhjustavad müntide roostetamist, tekitades kleepuvat rohelist ainet, mis muudab mündi pinna häguseks ja tekitab mikroskoopilist söövitust. Just sel põhjusel ei kasutata muuseumites reeglina mingit tüüpi vinüüli kuna turvalist vinüüli pole olemas.

  • Muuseumikvaliteedis münditaskud.
  • Valmistatud puhtast MYLAR® polüstervaigust.
  • Saadaval:
    • Artikkel Saflip 50x50 - 50 x 50 mm taskuga;
    • Artikkel Saflip 65x65 - 65 x 65 mm taskuga.
  • Eraldi saadaval valged, taskutega sobituvad infosildid.
  • Pakis 50 taskut.

Aastal 1979 alustas E&T Kontainer inertse, muuseumikvaliteedis müntidele mõeldud topelttasku arendamist. Et pakkuda kollektsionääridele alternatiivi ohtlikele vinüülist taskutele, mille kasutamine võis mündi rikkuda. Arendustööde tulemusel nägi aastal 1980 ilmavalgust puhtast MYLAR® polüestervaigust SAFLIP® münditasku. Hiljem SAFLIP münditaskut täiustati eesmärgiga muuta see paremini volditavaks ja õhukindlaks neil juhtudel kui kollektsionäär otsustas tasku kinni keevitada. Lisaks sellele töötati välja happe- ja väävlivabad infosildid, mida sai soovi korral sisestada ühte kahest taskust. Alates aastast 1980 on ostetud miljoneid SAFLIP taskuid. Neid kasutavad kollektsionäärid, kaupmehed  ja muuseumid müntide turvaliseks hoiustamiseks. Kõikide nende aastate jooksul pole SAFLIP taskutes saanud kahjustada ükski münt. Selline näeb välja tüüpiline SAFLIP kasutaja kommentaar: "Pärast 35 aasta pikkust müntide korjamist võin öelda, et SAFLIP taskud on parimad mida olen näinud ja kunagi kasutanud." Muuseumid kasutavad neid, miks mitte ka sina?

SAFLIP münditaskud toodetakse rangelt kontrollitud tingimustel, et vältida nende saastumist õli või mistahes mustusega. SAFLIP münditaskud on pakitud inertsetesse kottidesse ning need on vabad paberi- ja papitolmust, mis võib põhjustada määrdumist. SAFLIP münditaskuid kasutavad Harvardi, Printsetoni ja Cornelli Ülikoolid, James Madisoni Ülikool ja Mitchigani Ülikool oma väljapanekutel ja hoidlates. Ameerika Numismaatikute Assotsiatsioon on kasutab SAFLIP münditaskuid alates aastast 1987 müntide autentsuse hindamise teenusega. SAFLIP münditaskuid soovitab Glenbow Muuseum.

e-poe tegemine