Ostukorv


Sinu ostukorv on tühi.
X

SAFE tootevalikust võib leida mitu erinevat mikroskoopi, millest kolm on täna saadaval ka SAFE e-poes. Mida need endast kujutavad? Eesmärgiga omada müügil olevatest toodetest ülevaadet sündis lisatud video.

Videos võtame karbist välja ja ühendame arvutiga digitaalse mikroskoobi Smart (tootekood: 9757). Teeme sellega pilti ja püüame mõista seadme plusse ja miinuseid. Et tegemist on SAFE e-poe esimese video ja tegelikult ka blogipostitusega, andke andeks meie lihtsakoelisus ja mõningased puudujäägid montaazis. Kui midagi olulist on jäänud kajastamata, vastame meelsasti täiendavatele küsimustele ning parandame ennast tulevastes postitustes.

Digitaalne mikroskoop Smart
Tootekood: 9757

Digitaalne mikroskoop suurendusega kuni 500x.

Käepärane mikroskoop USB 2.0 ühendusega sobib laia valiku rakendustega, pakkudes täpseid lähivaateid ja suurendusi mistahes objektist. Võimaldab vaadeldavat jäädvustada fotona või siis videona. Komplektis jalg ja tarkvara arvutiga ühendamiseks.

 • Lihtne kasutada. 8 LED pirni, reguleeritava võimsusega.
 • Kuni 500 x suurendus.
 • Kasutamiseks operatsioonisüsteemidega: Windows XP, Vista või Windows 7.
 • Ühendub arvuti USB porti: USB 2.0.
 • Manuaalne fookus.
 • Resolutsioon 1600 x 1200 pikslit.
 • Mõõdud: ca 125 x 33 x 33 mm.
 • Komplektis: tarkvara, USB kaabel ja jalg.

Testi eesmärgiks oli mõista seadme seadistamise ja kasutamise keerukust. Selgus, et mikroskoobi töökorda seadmine on jõukohane igale põhiteadmistega arvutikasutajale. Karbis on mikroskoop ise, tugijalg ning CD tarkvaraga. Tarkvara installeerimisel piisas pakutud vaikevalikutest ning kui kord rakendus oli installeeritud tuli arvutile teha restart, misjärel oli rakendus kasutusvalmis. Mikroskoop ühendub kaasasoleva USB 2.0 kaabliga arvuti USB pessa ning mingeid tõrkeid seadme ülesleidmisel arvutis ei esinenud.

Miinuspoolele jäi kindlalt mikroskoobi kinnitus kas komplektis oleva jala või siis eraldi ostetava alumiiniumist statiivi küljes. Mõlemaga värises seade juba kergest puudutusest nimetamisväärselt ning kuigi see iseenesest ei ole probleem, on väriseva seadmega objekti teravustamine ülimalt keeruline. Lisaks on mikroskoobi küljes ka kaks nuppu, millest üks kasvatab suurendust ja teine võimaldab salvestada ekraanipildi. Seadme ülespanekul tuleks arvestada kohaga, kus mikroskoobi ja arvuti vahel olev USB kaabel ei oleks õhus. Vajalik on see jällegi mikroskoobi asendi fikseerimiseks, sest igasugused kaabli puudutused võimendusid vaadeldavas alas tänu mitmesajakordsele suurendusele. Kui aga teravus lõpuks paika sai, võis objekti vaatlus ning vahetus toimuda täiendavate probleemideta.

Mikroskoop võimaldab teha vaadeldavast esemest ekraanipilte ja ka lühikest videoklippi. Seda saab teha nii rakenduse menüüvalikute kui seadme küljes oleva nupu abil (ainult pilt). Kindlasti tasub kasutada rakenduses olevaid menüüvalikuid, sest nii püsib mikroskoop paigal ja kujutis saab terav. Seadme küljes olevat nuppu kasutades on võimalus mikroskoop klõpsu tegemise hetkel fookusest välja viia. Ettevaatlik tasub kindlasti olla ka rakenduse akna suurendamisega arvutiekraanil. Nimelt ei hoia aken proportsiooni, mistõttu on lihtne vaadeldav ese mingisse kummalisse vormi venitada. Näidispildid:

Smart suurendus 1000px

Kuigi mikroskoobi kasutamine oli võimalik komplektis oleva väikese jalaga, soovitame juurde osta spetsiaalselt sellele seadmele mõeldud statiivi. Statiiv on suhteliselt raske, püsib paigal ja hoiab ka mikroskoobi stabiilsena, mis aga kõige olulisem, tõstab seadme vaadeldavast objektist kõrgemale ja annab suuremate esemete vaatlusel ülevaatlikuma perspektiivi.

Kuna müüjana on väga keeruline anda müügis olevale tootele objektiivset hinnangut, piirdume lihtsa kokkuvõttega:

 • Seade toimib nagu lubatud.
 • Ülespanek ja kasutamine on jõukohased igale arvutikasutajale.
 • Komplektis oleva jala asemel või kõrvale soovitame eraldi müügil olevat alumiiniumist statiivi (tootekood: 9752).

Kommenteerimine

2000 tähemärkki veel


Postituste kalender

February 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Viimased kommentaarid

David
2 kuud 10 päeva

Test.

e-poe tegemine